energas@energas.sk, energaslp@centrum.sk
+421 907 977 062

Energas, spol. s r. o…

História obchodnej spoločnosti Energas s.r.o. sa začala písať v roku 1989, kedy jej súčasný konateľ, pán Jaroslav Kmeco, začal podnikať ako živnostník. Z garáže rodinného domu sa firma presťahovala najprv do Hanisky pri Košiciach, až do jej momentálneho sídla v Nižnej Myšli, kde funguje už ako spoločnosť s ručením obmedzeným.

Ako vôbec prvá firma v Slovenskej republike získala v roku 1995 schválenie montážnej dielne na prestavbu alternatívnym pohonom benzín – skvapalnený ropný plyn (LPG). Podnikanie v oblasti prestavby vozidiel na LPG bolo v tom čase na Slovensku ešte v začiatkoch. Energas pomáhal Štátnej skušobni Žilina aj pri tvorbe legislatívy v tejto oblasti, ktorú dovtedy náš právny poriadok nepoznal.

Montážnym pracoviskom prešlo viacero značiek splyňovacích zariadení LPG. V roku 1999 získala firma Energas výhradné zastúpenie exkluzívnej talianskej značky splyňovacích zariadení značky Landi Renzo pre Slovenskú republiku. Zariadenie tejto značky sa vyznačuje vysokou kvalitou a preto si ju vybrali aj automobilky ako Daimler, Chrysler, Opel, Renault, Dacia,Fiat,Rover, Suzuki, Piaggio a VW, ktoré ju montujú štandardne do svojich vozidiel  vo fabrike.

Landi Renzo ako prvá firma v Európe pôsobiaca v tejto oblasti absolvovala homologácie R 115, ktoré sú platné na území všetkých štátov EÚ vrátane Slovenskej republiky na vozidlá značky Opel, Chevrolet a Subaru a čoskoro ich nasledovali aj značky koncernu VW-Audi, Škoda, Seat a Volkswagen. Koncom roka 2009 urobil výrobca LANDI RENZO európske homologizácie R115  na väčšinu značiek vozidiel,ktoré sa vyskytujú v európe. Pre našich klientov je to vynikajúca správa, pretože je konečne možné namontovať a legálne prihlásiť takmer všetky vozidlá vyskytujúce sa na našom trhu.

Firma LANDI RENZO aj napriek hospodárskej kríze stále expanduje.V súčastnosti už patrí pod spoločnosť LANDI RENZO niekoľko výrobcov komponentov LPG,ako sú napríklad MED (výrobca ventilov,vstrekovačov atd.) alebo AEB (najväčší producent elektronických komponentov pre systémy LPG).Naposledy kúpila firma LANDI RENZO aj u nás známu značku LOVATO (výrobca LPG zariadení).

Zariadenia výrobcu LANDI RENZO pozostávajú výlučne zo špičkových komponentov,sú podrobené kontrole kvality pred kompletizáciou zariadenia ako aj po dokončení hotového výrobku,čo je kontrola kvality aká sa používa v leteckom priemysle! Vysoká kvalita a spoľahlivosť zariadení presvedčila aj výrobcov vozidiel ako  sú  Škoda, Opel, Fiat a iní,ktorí montujú LPG zariadenia LANDI RENZO už priamo pri výrobe svojich automobilov s dodržaním všetkých garancií vzťahujúcim sa na vozidlá.

LANDI RENZO  je značka,ktorá si vďaka kvalite a spoľahlivosti získala výrobcov automobilov,majiteľov automobilov a to aj napriek vyšším cenám v porovnaní s konkurenciou. Našu značku si volí stále viac vodičov. Tí ktorí ju už mali, žiadnu inú nechcú. Tí ktorí chceli zmenu a skúsili inú,chcú opäť LANDI RENZO.

Od roku 2010 sme postupne pridali do nášho zoznamu servisovaných značiek výrobky ďalších výrobcov LPG ako sú AG ZENIT,BRC,LOVATO,TARTARINI,STAG,SOLARIS,ELPIGAZ,STEFANELI,ZAVOLI a snažíme sa aby sme zabezpečili servis pre väčšinu LPG systémov,ktoré sú na našom trhu.

 

Ide nám o to,aby ste boli spokojní, tak ako tisícky našich doterajších zákazníkov.